Laikinieji namai

Šv. Stepono g. 35/4, Vilnius
Vadovė Aida Karčiauskienė
Tel. 8 5 2335683, 8 652 85818
El. p. nakvynesnamai@vilnius.caritas.lt
https://www.facebook.com/laikiniejinamai
A/s LT36 7044 0600 0578 6470, AB SEB bankas

Vykdomi projektai

Vilniaus miesto savivaldybės projektas „Laikino apnakvindinimo ir bendrųjų socialinių paslaugų teikimas socialinę atskirtį patiriantiems Vilniaus miesto gyventojams“Projektas „European Homeless and Mobile Citizens Network“ (Europos benamių ir mobilių ES piliečių tinklas) 
17 priedas. Logotipas EU veliava funded                                                                                                                            EHMCN
EHMCN                

LOGO CARITAS DIECEZJI KIELECKIEJ logo Praksis kbh k casa ioana logo En Taff Monardk logo VA Caritas rgb FEANTSA logo print quality

            Š. m. liepos 29 d. vyko VA Caritas Laikinųjų namų ir partnerių iš Lenkijos, Rumunijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Danijos bei Belgijos vykdomo ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo suaugusiųjų švietimo sektoriaus partnerysčių projekto „European Homeless and Mobile Citizens Network“ (Europos benamių ir mobilių ES piliečių tinklas) viešinimo seminaras. Jame dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių Londono ir Peterborough‘o bendruomenių atstovės Daiva Lydekienė ir Judita Grublienė, taip pat Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos atstovė Dovilė Lydekaitė bei socialines paslaugas Vilniaus mieste teikiančių organizacijų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos, Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro, LR VRM Migracijos departamento, Vilniaus teritorinės darbo biržos atstovai. 

DSC 0436

              Renginio metu atskleista mobilių ES šalių narių piliečių, tapusių benamiais tikslo šalyje ar sugrįžus (savanoriškai ar priverstinai) į savo kilmės šalį, kaip sąlyginai naujos klientų grupės specifika, reikalingos pagalbos poreikis ir jos prieinamumo problematika, dalyviai supažindinti su politinėmis rekomendacijomis, teiktomis vietiniu, nacionaliniu bei ES lygmenimis. Galime pasidžiaugti, jog projekto viešinimo seminaro tikslas pasiektas - t.y. suburta specialistų komanda, kuri veikia atsižvelgdama į problemos specifiką, jos kompleksiškumą. Kad šios tikslinės grupės asmenims būtų  suteikta pagalba, atliepianti jų poreikius, yra reikalinga efektyviai ir lanksčiai veikianti įvairių sričių specialistų komanda, o taip pat ir glaudus tarptautinis bendradarbiavimas. 

media-share-0-02-01-0cbd3fdbdac1f8dfb83f58e198603c036ee51645e84bff3db302b40416408cb9-Picture

Gyventi gatvėje, būti benamiu, kaip dažnai pagalvojame, beveik niekada nėra laisvas pasirinkimas. Gyvenimas gatvėje yra sunkus ir pavojingas. Tai - kasdienė kova už būvį. Kasmet daugybė žmonių miršta gatvėje nuo šalčio ir bado.